Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Ważne wydarzenia i uroczystości rok 2017/2018


Żegnaj lato , Witaj jesień !

 

W przedszkolnym holu
gwar i zabaw czas.
Już odeszło lato –
jesień wita nas.
Chociaż lata żal,
bo chłodniej się zrobiło,
to jak zawsze w PS 8
na festynie było miło.

 Wspólnie z rodzicami

jesień witaliśmy,
do pląsów i zabaw
ochoczo stawaliśmy.
Były konkursy
i sportowe zmagania,
pyszne ziemniaczane dania 
i czas do pogadania.

Wszystkim dziękujemy
za wspólną zabawę,
a za rok znów zapraszamy
na z kartofla potrawę 

 

 


Koncert Filharmonii białostockiej w październiku 


Obrady Optymistycznego Sejmu

We środę 18 października w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. Na holu przedszkolnym trwały obrady Optymistycznego Sejmu. Wybrani wcześniej: Marszałek - Hania G. oraz Wicemarszałek- Idia  wraz z Sekretarzem Hanią B czuwali nad prawidłowym przebiegiem obrad.Marszałek udzielała głosu zgłaszającym się Posłankom i Posłom, a Ci, wypowiadali się jak w przedszkolu zachować się należy, i czego robić nie wolno. Każdy chętny mógł zabrać głos, skrupulatnie notowany na tablicy.


 Październikowy występ Teatru Pod Orzełkiem

 


 

Piżama party 

W poniedziałek 27 listopada odbyło się Piżamowe Party w Przedszkolu. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola z podusiami,maskotkami i latarkami ubrane oczywiście w piżamkę , również panie bawiły się w strojach piżamowych .

 


 

Optymistyczny sejm - ustawa o samodzielności 


Hej kolęda kolęda - koncert filharmonii


 

Pasowanie na Przedszkolaka i Mikołajki 

6 grudnia 2017 to dzień wyjątkowy dla nowoprzyjętych dzieci, gdyż tego dnia zostały one pasowane na „prawdziwych” PRZEDSZKOLAKÓW. Odwiedził nas również wyjątkowy gość oczekiwany przez cały rok przez dzieci :) Kto to taki?

Spotkanie wigilijne
Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy, życzenia i obdarowywanie się prezentami– wszystko to szczególnie
nas łączy. We środę , 20 grudnia magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości udzieliła się wszystkim dzieciom z naszego przedszkola.Świąteczny nastrój podkreśliło przedstawienie jasełkowe wystawione przez Rodziców. Radość w oczach dziecka widzacego mamę czy tatę w przedstawieniu jasełkowym - bezcenne :D Serdecznie dziękujemy Rodzicom trud włożony w przygotowanie oraz wykonanie

 

Kochana Babciu , Kochany Dziadku 

Dzień Babci i Dziadka to jeden z najbardziej niezwykłych dni w przedszkolu, kiedy możemy wspólnie z babcią i dziadkiem uczcić ich święto. Ta uroczystość jest po to, aby dzieci mogły podziękować w szczególny sposób swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach.

 

Tajemniczy ogród
Akademia Pana Kleksa

Kulinarne warsztaty w Zespole Szkół Technicznych 


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,. JAK CO ROKU W KARNAWALE

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości

 

 

 

 


 Warsztaty dla rodziców - Kreatywny ogródek na oknie 


WIOSNA WIOSNA ACH TO TY ...

Spragnione ciepła i zieleni nasze przedszkolaki 21 marca  świętowały nadejście wiosny.

 


 

Chemiczne eksperymenty 

23 marca nasze przedszkole odwiedzili chemicy - uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku wraz z Panią Kasią. Dzieci miały okazje obejrzec ciekawy pokaz róznych eksperymentów .Wśród najciekawszych można wymienić: zachowanie atramentu w róznych temperaturach wody, pompowanie balonika dwutlenkiem węgla, tęcza z drażetek Skittles, "pasta dla słonia" czy eksperyment: ,,wąż”. Dzieci chętnie włączały się do udziału w proponowanych eksperymentach. Dziękujemy za kolejny miły dzień.

 


 

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.

 


 

Realizacja programu Czyste powietrze wokół nas - edukacja antynikotynowa 


VI Święto Optymizmu w Białymstoku 

Dnia 10 maja 2018 Wszystkie przedszkolaki z optymistycznych przedszkoli obchodziły  Dzień Optymizmu. Zabawa odbyła się na placu przy Teatrze Węgierki.W godzinach poobiednich w pięknym słońcu na placu spotkały się Optymistyczne Przedszkola miasta Białegostoku: Przedszkole Samorządowe Nr 5, Przedszkole Samorządowe Nr 8, Przedszkole Samorządowe Nr 27 im. Marszałka J. Piłsudskiego, Przedszkole Samorządowe Nr 42 „Niezapominajka”, Przedszkole Samorządowe Nr 48 „Bajkowa kraina” oraz Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Wesołe Robaczki” w Wasilkowie.