Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Ważne wydarzenia i uroczystości rok 2016/2017


Spotkanie z pszczelarzem 

 

W dniu 19 września dzieci wzięły  udział w bardzo ciekawej lekcji, dzięki której zostały przeniesione w niezwykły świat pszczół. Pan Aleksander Rębacz, mistrz pszczelarstwa, przywiózł swoje pszczółki z pasieki „Boża iskierka” z Męciny Małej. Jego niezwykle opowieści wzbudziły ogromne zainteresowanie .Uchylił rąbka tajemnicy z życia tych małych owadów .Dzieci dowiedziały się jak bardzo pracowitymi stworzeniami są pszczoły, poznały hierarchię panującą w ulu oraz jak ul wygląda od środka. Najciekawszym momentem spotkania było podglądanie umieszczonych w szklanym ulu owadów przez lupy. Dodatkową atrakcję była degustacja pyłku kwiatowego i miodu. Każde dziecko wykonało świeczkę z wosku pszczelego ,a na zakończenie wszyscy otrzymali do domu słoiczek miodu z pasieki „Boża Iskierka” oraz pamiątkowy certyfikat.

 


Obchody Dnia Przedszkolaka

20 września to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków – Święto Przedszkolaka. W ten dzień świętowaliśmy wspólnie z innymi przedszkolami z osiedla Ps nr 42, Ps nr 26 oraz zerówka z Sp 11. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy na placu przedszkola Nr 42 integracyjnym tańcem "Labada", następnie wszyscy razem odwiedzaliśmy Ps nr 26 gdzie zamieniliśmy się w "Krasnoludka", Ps nr 8 - tu rozgrzał nas taniec Choco Choco,  a na końcu bawiliśmy się na hali sportowej w Sp 11.Kilkoro dzieci z grupy Akademia Pana Kleksa oraz Wyspy Skarbów reprezentowało nas razem z Paniami podczas obchodów Dnia Przedszkolaka na Stadionie Miejskim w Białymstoku gdzie osobiście mogły porozmawiać z Prezydentem Białegostoku Panem Tadeuszem Truskolaskim.

 


 

Obrady Optymistycznego Sejmu 

 

17 października komisja w składzie Szymon A. Laura B oraz Hania B. uchwaliła wraz z inymi dziećmi ustawę o zachowaniu w przedszkolu.

 


 

Festiwal Piosenki Jesiennej 

 

 Organizowany przez Przedszkole Samorządowe Nr 51 w Białymstoku

W przeglądzie reprezentowały nas Ania i Amelka I. z grupy Akademia Pana Kleksa z piosenką "Na grzyby"

Gratulujemy Dziewczynkom 

 

 


Dzień Pluszowego Misia

25.11 jest światowym dniem pluszowego misia, również w naszym przedszkolu pluszaki miały swoje święto. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły swojego ulubionego pluszowego misia. Pluszaki były różne: małe, duże, grube, itp. Jednak każdy był na swój sposób wyjątkowy, bo ulubiony. Dzieci w tym dniu uczestniczyły w różnych zabawach, konkursach, gimnastyce wraz ze swoim misiem.


Piżama Party 

 

30 listopada odbyło się Piżamowe Party w naszym  Przedszkolu. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola z podusiami, latarkami i piżamkami , również panie  bawiły się w strojach piżamowych.W czasie zabawy były tańce z podusią, pokazy mody piżamowej, śpiewanie kołysanek , bitwa na poduchy i wiele innych. Impreza była tak udana, że ciężko stwierdzić kto lepiej się bawił: przedszkolaki czy panie? chyba po prostu wszyscy dobrze się bawiliśmy :)

 


 

Mikołajki Pasowanie na Optymistycznego Przedszkolaka

 

Dnia 6 grudnia odbyła się u nas bardzo ważna uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka dzieci nowoprzyjętych. Po zakonczeniu uroczystośći bawiliśmy się świetnie podczas Mikołajek.


Rodzice Dzieciom - Jasełka

 Radość w oczach dziecka widzacego mamę czy tatę w przedstawieniu jasełkowym - bezcenne :D

Serdecznie dziękujemy Rodzicom trud włożony w przygotowanie oraz wykonanie Jasełek 


Zajęcia z robotyki

Dziś 11 stycznia 2017 odwiedziła nas Szkoła Podstawowa Innowacyjnej Edukacji.Zorganizowała nam wspaniałe zajęcia z robotyki. Poznaliśmy na nich sympatyczne roboty Dash, nauczyliśmy się sterować nimi i programować , tak aby wykonywały nasze polecenia.Dużo frajdy mieliśmy strzelając piłeczkami przy pomocy wyrzutni


Święto Babci i Dziadka

 

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym.Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w styczniu 2017r. odbyły się uroczyste spotkania w naszym przedszkolu.

 


 

Spotkanie z Panią Aliną Bendiuk - Alpi 

 

We środę 8 marca, nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście - była to p. Alina Bendiuk, licencjonowana treserka psów, wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Pani Alina opowiedziała dzieciom, jak sprawić, by kontakt z psami był jak najbardziej bezpieczny. Pokazała również, jak niezwykłe umiejętności potrafią opanować odpowiednio szkolone pieski... Pieski od razu zaskarbiły sobie sympatię przedszkolaków. Bądźcie bardzo ostrożni podczas kontaktu z nieznajomymi zwięrzetami!


Witaj Wiosno 

21 marca powitaliśmy wiosnę wspólnymi  zabawami i tańcami


Kraszanki w Skansenie 

Dnia 03 kwietnia grupy Wyspa Skarbów oraz Akademia Pana Kleksa uczestniczyły w wycieczce do Skansenu w Jurowcach. Program obejmował warsztaty w wykonywaniu pisanek oraz palm wielkanocnych, prezentację " O obrzędowości wiosennej słów kilka" , zwiedzanie wnętrz domów wiejskich z ekspozycją wielkanocnego stołu. Ostatnim punktem wycieczki było wspólne ognisko z kiełbaskami :D 

 


 

Obchody Święta Optymizmu 

 

 


 

Święto Rodziny 


Wycieczka

 

 W odwiedzinch u Baby Jagi gościły Akademia Pana Kleksa oraz Tajemniczy Ogród. Stumilowy Las oraz Wyspa Skarbów bawiły się w Doktorcach.


Wiosenna Spartakiada Razem Weselej

 

Od 2010 roku nasze przedszkole jest współorganizatorem Wiosennej Spartakiady Osiedla Sienkiewicza "Razem Weselej". 

VIII Edycja sportowej imprezy odbyła się 7 czerwca 2017.

 


 

6 Białostocki Tygodzień  Czytania Dzieciom

Nasze przedszkole aktywnie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom od wielu lat. W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do obchodów 6 edycji Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W ramach akcji zaplanowano wiele przedsięwzięć, które realizowano w terminie 5-9.06.2017r.
5 czerwca - poniedziałek
W pierwszym dniu akcji na holu przedszkolnym pojawiły się plakaty oznajmujące obchody 6 Tygodnia Czytania Bajek Dzieciom w naszej placówce. Na tablicy tematycznej pojawił się także kącik dla rodzica „Książka warta polecenia”, w którym, w formie graficznej, znalazły się propozycje książek polecanych zarówno dzieciom jak i rodzicom, przez Grono Pedagogiczne, zaczerpniętych ze Złotej Listy CPCZDZ. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona bajka” zorganizowanego przez p. Bożenę Czyż. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
6 czerwca - wtorek
W tym dniu odbyła się VI edycja zewnątrzprzedszkolnego konkursu recytatorskiego „Emocje wierszem malowane” pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są – prawa dziecka”. Poziom uczestników był bardzo wyrównany. Ilością głosów jury: I miejsce zajął Mikołaj Abramowicz– wychowanek PS nr 2 w Białymstoku, II miejsce przyznano Róży Koncewicz wychowance PS nr 42, III miejsce Amelia Ignaciuk wychowanka PS nr 8 w Białymstoku Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w konkursie oraz drobne upominki. Atmosfera wzorem lat ubiegłych była serdeczna i pełna podziwu dla talentów małych uczestników.
7 czerwca - środa
Do naszej placówki przybył nie lada gość – pracownik Biblioteki Pedagogicznej Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku – p. Barbara Werpachowska, która niezwykle miłym głosem zapoznała naszych wychowanków z treścią wybranych przez siebie książek.
8 czerwca - czwartek
Tego dnia nasi wychowankowie zmierzyli się z trudem napisania, zilustrowania oraz zaprojektowania okładki swojej autorskiej bajki. I tak grupa Tajemniczy ogród podjęła się napisania utworu, Akademia Pana Kleksa – zilustrowania opowiadania, Wyspa Skarbów – zaprojektowania okładki. Tak powstała książka dla malucha. Została ona zaprezentowana i odczytana najmłodszej grupie wiekowej – Stumilowy Las, w obecności wszystkich autorów dzieła.

9 czerwca - piątek
Największe zainteresowanie wzbudziła wizyta p. Zofii Olek – Redlarskiej autorki książek dla dzieci.
Podczas spotkania poetka prezentowała swoje wiersze. Każdy z nich poprzedzała krótkim komentarzem na temat jego powstania. Dzieci były zachwycone. Spotkanie zakończyły wielkie brawa oraz przekazanie przez autorkę kilku książek na rzecz przedszkola.
Podsumowaniem akcji był wewnątrzprzedszkolny kiermasz książek „Stare za nowe” polegający na wymianie starej książki na nową pomiędzy naszymi wychowankami. W tym miejscu serdeczne podziękowania nalezą się rodzicom i dzieciom, którzy z entuzjazmem przyłączyli się do powyższej akcji.

W ramach akcji przez cały tydzień nauczyciele poszczególnych grup realizowali tzw „Czas na bajkę – chwila relaksu z książką” podczas, którego czytali swoim podopiecznym utwory z serii Optymistyczne Bajki oraz ulubione książki dzieci systematycznie przynoszone do przedszkola z domu przez naszych wychowanków.

W akcji wzięło udział 100 wychowanków przedszkola oraz siedmiu nauczycieli poszczególnych grup wiekowych na czele z p. dyrektor Mariolą Gęgotek. Spotkania te bardzo przypadły do gustu zarówno dzieciom jak i nauczycielom, którzy zapewniają, że udział w akcji stanie się od teraz coroczną tradycją.