Ważne wydarzenia i uroczystości rok 2015/2016


Optymistyczny Sejm 

 

Dnia 02.10.2015 w naszym przedszkolu odbyły się  pierwsze obrady Optymistycznego Sejmu w roku 2015/2016 . Tegoż dnia uchwalono "Ustawę o zachowaniu dzieci w przedszkolu". Marszałkiem sejmu był Szymon , wicemarszłakiem Laura oraz zastępcą Hania - dzieci z grupy IV.

 

 


WYCIECZKA DO KRAINY KRASNOLUDKÓW 

 


 

DZIECIAKI SADZENIAKI 

 

Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska skierowana do przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.Z naszego przedszkola takie zajęcia odbyły dzieci z gr III

 


 

ŻEGNAJ LATO WITAJ JESIEŃ :)

 

20-21 października o godz. 15.30 w naszym przedszkolu odbył się Jesienny Festyn Rodzinny. To wspaniałe jesienne popołudnie było okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny.Na dzieci oraz ich rodziców czekało wiele atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.Były różnego rodzaju zabawy ruchowe oraz konkursy przygotowane przez panie nauczycielki. Najciekawsze z nich to: „ Konkurs na najdłuższą obierkę z jabłka”, "Mistrz krojenia cebuli”, , „Ziemniaczane stworki”,„Skoki w workach”i wiele i nnych. Rodzice wspólnie z dziećmi z wielkim zaangażowaniem i zapałem uczestniczyli w zabawach.

 


 

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI 

 

Dnia 9 listopada od godz 16 w naszym Przedszkolu można było usłyszeć "Pierwszą Brygadę", "Przybyli Ułani", "Białe róże", "O mój rozmarynie "..
Patriotyczny koncert z udziałem dzieci i rodziców oraz mieszkańców osiedla Sienkiewicza odbył się w tym roku naszej placówce.

 


 

WIZYTA W TEATRZE ....

 

Palko to chłopiec ciekawy świata, który odkrywa go jeżdżąc na swojej ulubionej hulajnodze. Ma bogatą wyobraźnię, którą rozwija czytając mnóstwo książek. Jest bardzo podobny do swoich rówieśników – wesoły, pomocny, koleżeński – z jedną różnicą. Jest odrobinkę nieporadny...

Tę sceniczną opowieść oglądały we wtorek dzieci z grup III i IV,


      "Pamiętaj chemiku młody wlewaj zawsze kwas do wody"

 

Dzieci oraz nauczyciele serdecznie dziękują Pani Beacie Garley oraz uczniom VI LO  w Białystoku za przeprowadzenie zajęć z zakresu chemicznych eksperymentów w naszym Przedszkolu 

 


 

Czary mary niech się spełnią andrzejkowe dary

 

„Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc.”

 

 


Spotkanie Wigilijne

 

17.12.2015r.  w naszym przedszkolu zostało zorganizowane  spotkanie wigilijne. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich zebranych przedstawienie jasełkowe. Głównym punktem spotkania było symboliczne łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz wspólne kolędowanie. Obecność rodzin naszych dzieci  sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Niezwykły Czar Świąt Bożegonarodzenia 


Co to jest metoda projektów i na czym polega?
Metoda projektów jest metodą nauczania, która daje szanse wyboru aktywności dzieciom na różnym poziomie rozwoju, uczy zastosowania nowo nabytej wiedzy w praktyce i dzielenia się informacjami z innymi a także uczy pracy zespołowej i pobudza do myślenia.
W pracy metodą projektów najbardziej wartościowe dla dzieci jest uczenie poprzez działanie, bezpośrednie doświadczanie. Dzieci muszą przeżyć daną sytuację, a nie tylko o niej posłuchać lub zobaczyć ją na planszy. Wybór tematu musi być zależny od zainteresowań dzieci i odnosi się do ich doświadczeń życiowych, co jest najlepszym sposobem zdobywania wiedzy. Zadaniem nauczyciela jest włączenie do projektu treści np. z zakresu matematyki, czytania i wiedzy o środowisku. Nauczyciel zakreśla pewne ramy oraz pomaga w poszukiwaniu rozwiązań i potrzebnych materiałów
Podsumowując metoda projektów to pogłębione podejście do tematu o charakterze badawczym, które zwykle trwa kilka tygodni. Dzieci wspólnie z nauczycielem wybierają temat badań, planują miejsca zajęć terenowych oraz rozmowy z ekspertami również decydują o przebiegu projektu i jego zakończeniu. Nauczyciel nie musi decydować, w jakim kierunku pójdzie aktywność dzieci i co interesuje dzieci z zakresu danego tematu.

W grudniu roku 2015 w naszym przedszkolu zrealizowano projekt dotyczący Świąt Bożonarodzeniowych . 

 


 

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA 

 

Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”

 


 

Bal Karnawałowy 

 

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal 09 lutego 2016 , podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnego potańczenia i zabawy 

 


 

Jedno z najsłodszych świąt w roku -  Dzień Czekolady 

 

Uwielbiana czekolada - mleczna, gorzka, biała czy smakowa - ma swoje święto 12 kwietnia. Każdy z nas jakąś z nich preferuje. Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. W Naszym Przedszkolu obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały 16 lutego 2016.

 


 

Pani Alina ,Yanka oraz Pepa z wizytą dnia 14 marca 2016 

 

Zajęcia edukacyjne z treserem psów Aliną Bendiuk .Celem spotkania jest utrwalanie bezpiecznych i przyjaznych zachowań w kontakcie ze zwierzętami


 

Kolorowy tydzień

 

W dniach od 14 do 18 marca w naszym przedszkolu odbył się „ Kolorowy Tydzień”. W czasie zabaw i działań edukacyjnych dzieci uczyły się jak dbać o środowisko, jak żyć zdrowo i kolorowo. Dzięki Rodzicom dzieci były ubrane w kolor odpowiadający danemu dniu.

Poniedziałek - dzień niebieski

Wtorek - dzień zielony 

Środa - dzień czerwony 

Czwartek - dzień żółty 

Piatek - kolorowy 

 


 

POWITANIE WIOSNY

 

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

 

 


Występ Teatrzyku "Magik"

 


Festiwal Optymistyczne Muzykowanie Edycja IV

 

Dnia 14 kwietnia w Młodziezowym Domu Kultury odbył się IV przegląd piosenki organizowany przez nasze przedszkole wspólnie z PS 5, PS35, PS 48,PS 81 oraz Młodzieżowym Domem Kultury.W przeglądzie wzieło udział 12 przedszkoli. 

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla Prezydenta Miasta Białegostoku za objęcie patronatem, dla Departamentu Edukacji za wsparcie finansowe. Dziękujemy również dla Sklepu Peleton oraz Studia Tańca Max Dance za ufundowanie nagród rzeczowych w postaci lampek rowerowych oraz biletów wstępu do studia tanczenego.Podziękowanie kierujemy także ku firmie Wamet Pani Marioli Łodygo Fiłonowicz za wsparcie finansowe.

To dzięki Waszemu współudziałowi Dzieci mogły spędzić piękne chwile zachować niezapomniane wrażenia

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 

 


 

X TURNIEJ "NAJLEPSZY W WARCABY "

 

Dnia 21 kwietnia w Przedszkolu Nr 26 odbył się X Turniej "Najlepszy w warcaby" Nasze Przedszkole dzielnie reprezentowały Ania i Antosia z gr IV. Dziewczynom Gratulujemy osiągnięć

Nasz element Łańcucha Optymizmu
Nasz element Łańcucha Optymizmu

 

 

V OGÓLNOPLOSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

OPTYMISTYCZNYCH PRZEDSZKOLI 

10 MAJ 2016 

 

Osoby, u których dominuje optymistyczne podejście do życia, widzą w świecie nowe szanse dla siebie, potencjalne źródła radości, dobro. Zauważają oczywiście zagrożenia oraz to, co trudne i złe, jednak nie koncentrują się na nich. Nie wyszukują nowych przeciwności. Te zaś, które dostrzegają, wykorzystują jako siłę napędową do działania. Osoby takie mają w sobie głębokie przekonanie, że są w stanie przezwyciężać trudności. We wszystkim, co ich spotyka, dostrzegają dobrą stronę oraz szansę na rozwój.

Dziś obchodzimy Święto Optymizmu , święto Optymistów czyli nas :) 

 

 


 

Piknik Rodzinny 30 maj 2016 

 

„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Święto te w naszym przedszkolu obchodziliśmy cały dzień. Od rana dzieciaki miały możłiowść wspaniale się bawić na dmuchańcach oraz trampolinach .Nie obyło się też od malowanych uśmiechniętych twarzy. Popołudniu ciąg dalszy świętowania tym razem z rodzicami. Sportowe atrakcje, cos dla kreatywnych twórców piknikowe przysmaki tak bawiliśmy się w przedszkolu. Na zewnątrz można było obejrzeć wóz policyjny oraz strażacki i przez chwile poczuć się jak służby mundurowe :) Pan policjant wtajemniczył nas równiez w pracę z pieskiem policyjnym.

Serdecznie dziekujemy wszystkim za udział w konkursie "Piknikowa potrawa"

Zwycięzcom Wielkie Gratulacje :)