Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Szkolenia Rodziców


ZABAWY FUNDAMENTALNE 

W co się bawić z niemowlakiem? W co się bawić z małym dzieckiem? To pytania często zadawane przez rodziców. Szukamy odpowiedzi w internecie, przeglądamy stosy książek, radzimy się znajomych i uczestniczymy w zajęciach dla dzieci i ich opiekunów. Równie ważne, o ile nie ważniejsze, jest pytanie o cel wspólnej zabawy. Czy ma być ona nauką, walką z nudą czy ma zapełnić czas między posiłkami?

 

„Zabawy fundamentalne” zaprojektowane przez Colin Rose i Gordon Dryden są ciekawą i mądrą propozycją dla rodziców, dziadków i opiekunów chcących aktywnie uczestniczyć w rozwoju dziecka.

 

Autorzy opierają się na dwóch przesłankach:

 

do 6 roku życia w umyśle dziecka tworzą się fundamenty sposobów myślenia, rozumienia oraz odczuwania świata. Podstawowymi są miłość i poczucie bezpieczeństwa oraz zabawa ,każde dziecko ma 8 różnych rodzajów inteligencji. Zadaniem rodziców i wychowawców jest pomóc mu je optymalnie rozwinąć.Podstawą proponowanych aktywności jest bliska relacja między dorosłym a dzieckiem. Dorosły z jednej strony jest przewodnikiem wskazującym cele i sposoby ich realizacji, z drugiej zaś potrafi umiejętnie wczytywać się w komunikaty nadawane przez malucha i za nimi podążać.

Podczas zabawy obowiązuje podstawowa zasada: przerwij aktywność, gdy widzisz, że dziecko nie jest nią zainteresowane. Zasada, która jest z jednej strony prosta i oczywista, z drugiej zaś wcale nie tak łatwa do wprowadzenia, jeśli uważamy, że naszym celem jest edukacja, czyli sprawienie, by dziecko zdobyło nową wiedzę lub umiejętności. Ponieważ to właśnie poczucie bezpieczeństwa i miłość oraz nieustająca zabawa są podstawowymi budulcami młodego umysłu, to otaczając dziecko troską i miłością, bawmy się z nim, bawmy i jeszcze raz
bawmy.

 W lutym Optymistyczni Rodzice mieli okazję zapoznać się z wybranymi zabawami z zakresu rozwijania inteligencji emocjonalnej. Szkolenia odbyły się podczas zebran z rodzicami każda grupa wg własnego terminu.

Bohaterami galerii zdjęć są Rodzice dzieci z gr II

 

GRATULUJEMY OPTYMIZMU :) !!!

 

 

 

Dnia 20 i 26 września odbyły się szkolenia dla Rodziców dotyczace Inteligencji Wielorakich.

Szkolenie obejmuje zapoznanie uczestników z teorią inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, przygotowanie do diagnozy profilu inteligencji, która jest podstawą nowego spojrzenia na dziecko.

[pobierz] 0.1 MB

BARIERY KOMUNIKACYJNE