Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Kolor czerwony


TECZKA CZERWONA
„NAJCIEPLEJSZY- TO WYCHOWANIE”

Naszym zadaniem jest przygotować dziecko do podejmowania wyzwań, twórczego rozwiązywania problemów i życia w grupie społecznej. W ramach realizacji modułu czerwonego „Najcieplejszy to wychowanie” podjęliśmy się  wykonania różnorodnych zadań:

 

 GRUPOWY KODEKS OPTYMISTYCZNEGO WYCHOWANKA

 

W każdej grupie wiekowej ustalone zostały normy i zasady postępowania w grupie. Ustaliliśmy cechy optymisty :  jestem dobry, życzliwy, otwarty na świat, mam poczucie humoru, jestem odpowiedzialny, odważny itp.

Dzieci tworzyły plakaty ze zdjęciami oraz opisem "jestem wyjątkowy bo ...

DZIEŃ OPTYMISTY

 Święto optymizmu obchodzimy 10 maja. Dzieci, tego dnia mają możliwość bawić się przy muzyce, tańczyć, realizować pomysły małego twórcy - malowac farbami , rysowac kredą po chodniku ,tworzyć różnego rodzaju formy przestrzenne  pokazać się jako model optymistycznej mody.Spotykamy się również na mieście z innymi optymistycznymi przedszkolami 

PASOWANIE NA OPTYMISTĘ ,OPTYMISTYCZNY KARTOFELEK , ANDRZEJ - OPTYMISTA ,DZIEŃ BABCI, ZIELONY BAL OPTYMISTÓW, ŚWIĘTO RODZINY

Zabawy z rodzicami w przedszkolu sprawiają bardzo wiele obustronnej radości. Tańce, wróżby, konkurencje sportowe , różnego rodzaju konkursy sytuacje twórcze  to stały element  naszych optymistycznych uroczystości :)
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ W ZAKŁADCE WYDARZENIA

OPTYMISTYCZNY SEJM

 

Co najmniej 3 razy w roku starszaki uczestniczą w sejmowej debacie.Nad Optymistycznym sejmem czuwa Marszałek Sejmu .Posłowie przedstawiają swoje postulaty, które dotyczą praw i obowiązków dzieci, dobrego zachowania oraz zachowania podczas wycieczek

 

KRAINY WIEDZY

W każdej grupie wiekowej powstały krainy wiedzy.

  • Dolina ciszy
  • Farma
  • Bajkowy zakątek 
  • Mały artysta
  • Sowa mądra głowa
  • Hol przedszkola jest Krainą ruchu oraz Krainą muzyki

Dzieci rozwijają swoje zainteresowania, uzdolnienia
i realizują własne pomysły.

FESTIWAL OPTYMISTYCZNE MUZYKOWANIE

 Festiwal jako stały juz element odbywa się przeważnie  w kwietniu co  roku.We współpracy z białostockimi przedszkolami nr5, nr8,nr35, nr48 oraz nr 81 organizujemy uroczystość prezentującą młode muzyczne talenty. Impreza odbywa się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białysmtoku. 

 

Galeria zdjęć znajduję się w zakładce Optymistyczne przedszkole/Festiwal Optymistyczne Muzykowanie

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA 

ZABAWY ROZWIJAJĄCE CECHY OPTYMISTY

W poniedziałki "Pudełko dobrych uczynków" pomaga nam je spełniać. Złość wyrzucamy do "Pudła złości". Wczuć się w emocje innych pomaga nam "Antena" a "Niebieska i zielona czapka spokoju" pomaga w opanowaniu negatywnych emocji.Nasze osiągnięcia są nagradzne w piątki "Zaczarowanym workiem" .