Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Klub Optymistycznych Rodziców


Zasady uczestnictwa

w Klubie Optymistycznych Rodziców

 

  1. Do Klubu mogą należeć wszyscy rodzice, opiekunowie oraz dziadkowie naszych wychowanków.
  2. Aby stać się członkiem Klubu wystarczy zgłosić taką chęć i przyjść na spotkanie.
  3. Spotkania Klubu odbywać się będą w ustalonym przez członków terminie, w godzinach popołudniowych
  4. Tematyka spotkania uzgadniana jest wspólnie przez członków Klubu o wszelkie Państwa propozycje są mile widziane.
  5. Bardzo ważnym elementem spotkania Klubu jest rozmowa rodziców, dzielenie się doświadczeniami i problemami wychowawczymi, wspólne ich rozwiązywanie.
  6. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
  7. Mile widziane jest wspólne spędzanie czasu przy domowych wypiekach i specjałach rodziny.
  8. Za merytoryczna stronę spotkań oraz zaproszenie gości odpowiedzialne są koordynatorki oraz dyrektor przedszkola. Członkowie Klubu mogą zgłaszać wnioski i propozycje tematyki spotkań.
  9. Osoby, które zaprosimy będą odpowiednio dobrane do Państwa potrzeb i zainteresowań. My ze swojej strony będziemy w miarę możliwości realizować te oczekiwania.
  10. We wszystkich spotkanich Klubu mogą uczestniczyć pracownicy przedszkola.

Wszyscy członkowie Klubu zobowiązani są do dbania o miłą i przyjazną atmosferę podczas spotkań.

 


 


Wielkanocne wypieki

 

Dnia 16 kwietnia każdy , po wejściu do naszego przedszkola mial okazję degustować wypieki Optymistycznych Mam przygotowane w dzień wczesniej podczas spotkania Klubu Rodzica :)Pascha oraz mazurek wielkanocny zniknęły w mgnieniu oka :)

SUTASZ

 

Sutasz, soutache – kojarzy nam się z przepięknymi wisiorkami, koliami, bajecznie kolorowymi kolczykami czy bransoletkami. Sutasz to bardzo modna technika tworzenia biżuterii, która z miejsca zawładnęła sercami miłośników ręcznie robionych ozdób, kochających niebanalne wzory, piękne kolory, nieograniczoną ilość szczegółów i dodatków. Biżuteria, przez znawców określana jako ‘nowe zjawisko w modzie’, oczarowuje bogactwem materiałów, barw, faktur i deseni.

"Najważniejszy w każdym działaniu jest początek"        

                                                     /Palaton/

Treningi Ewy Chodakowskiej stały się niezwykle popularne. Optymistyczne mamy  postanowiły także spróbować. Hol przedszkola dnia 14 października zamienił się w salę treningową :)

 

Klub Rodzica Start !

 

Wrześniowe spotkanie dotyczyło potrzeb Optymistycznego Klubu .Miało chrakter organizacyjny.Zaangażowane Optymistyczne Mamy odkryły mnóstwo nowych pomysłów na kolejne spotkania  Klubu.

I SPOTKANIE KLUBU RODZICA

      Dnia 16-10-2012 po raz pierwszy odbyło się spotkanie Klubu Rodzica. Było to spotkanie organizacyne. Na poczatku w celu lepszego poznania się każdy z uczestników miał dokończyć zdanie :

Nazywam się .......  Nie lubię .........

Cenię sobie .......

      Następnie przedstawione zostały zasady uczestnictwa w Klubie Rodzica.Za pomocą metody Gadająca Ściana rodzice przedstawiali propozycje tematów spotkań. Dotyczyły one aspektów psychologiczno pedagogicznych, artystycznych, kulinarnych, sportu i rekreacji.

  Spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Przy kawie , herbacie i słodkościach rodzice omawiali szczegóły dotyczące terminów spotkań i ich stałych elementów.

 


 

II SPOTKANIE KLUBU RODZICA

"OZDOBY TECHNIKĄ DECOUPAGE"

 

 

      Drugie Spotkanie Optymistycznych Rodziców odbyło się 6 listopada 2012 roku. Tematem spotkania była sztuka ozdobiania przedmiotów techniką decoupage.

      Sztuka decoupage sprowadza się do cięcia, naklejania i przyklejania. A słowo decouper to z francuskiego po prostu wycinać. Decoupage w gruncie rzeczy polega tylko na tym, aby na powierzchnię wybranego przedmiotu nakleić papier – może to być obrazek, serwetka czy wycinanka – i pokryć wszystko lakierem.

      Spotkanie odbyło się w luźnej i przyjemnej atmosferze . Efekty szkolenia z pewnością przyniosą uczestnikom zadowolenie ,wzbogacenie wiedzy a także radość z samej zabawy.

 

 


 

III SPOTKANIE KLUBU RODZICA

 

Kolejne spotkanie Optymistycznych Rodziców odbyło się 27-11-2012 .Tematem spotkania były OZDOBY Z FILCU.


IV SPOTKANIE OPTYMISTYCZNYCH RODZICÓW

18-12-2012

 

Świąteczny nastrój przy kolędach , przemiła, luźna oraz ciepła atmosfera ze szczyptą humoru towarzyszyła wszystkim uczestnikom IV spotkania , na którym była okazja wzbogacić swój warsztat wiedzy w potrawy "serwowane" na wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne pierogi z kapustą ( co niektórym praktyka wcale nie wydała się tak straszna jak teoria:) ) ,tartaletki z grzybami oraz sałatka z łososiem to główne dania ,które będzie można zdegustować na wspólnej przedszkolnej Wigilii która odebędzie się 19 grudnia 2012.


 OPTYMISTYCZNY KULIG

 

Dla odmiany kolejne spotkanie Klubu Rodzica odbyło się w plenerze dnia 5 lutego 2013r. Okolice Supraśla Optymistyczni Rodzice wraz ze swoimi pociechami mieli okazję zwiedzać z perpsektywy sań kuligowych.


 

ZACHWYCAJĄCA PAPIEROPLASTYKA

 

 Piękne niczym wiklinowe cuda powstawały na marcowym  spotkaniu Optymistycznych Rodziców. 5 marca warsztaty Klubu Rodzica dotyczyły

ozdób wielkanocnych wykonywanych techniką papieroplastyki.

Koszyczki, wózeczki, żabki, buciki wykonane z papierowej plecionki przyciągają wzrok każdego. Mimo iż wymagają wiele pracy, czasu i cierpliowści technika jest warta uwagi .Sami oceńcie ...:)

 


 

Przedświąteczne wypieki

 

 Niektórzy twierdzą, że mazurek kajmakowy to jedno z najsmaczniejszych ciast. Oczywiście jest bardzo słodki. Ale raz do roku, na Wielkanoc, można sobie pozwolić na odrobinę słodyczy.

19 marca Optymistyczne Mamy spotkały się aby się tego przekonać :)


AEROBIK

 

Spotkanie z wice-mistrzynią świata fitness Dr Joanną Zapolską , badanie aparatem do analizy składu ciała, porady, jak poprawić proporcje własnego ciała oraz demo ćwiczeń gimnastycznych mających zachęcić do aktywności fizycznej miało miejsce 16 kwietnia w ramach kolejnego spotkania Optymistycznych Rodziców.

 


        OSTATNIE SPOTKANIE

OPTYMISTYCZNYCH RODZICÓW

W ROKU SZKOLNYM 2012/13

 

 

Miłe wspomnienia, podsumowanie dokonań Klubu Optymistycznych Rodziców , perspektywy na nowy rok szkolny miały miesjce na ostatnim spotkaniu w tym roku szkolnym dnia 18 czerwca 2013.

Spotkanie w miłym gronie i serdecznej atmosferze osładzały kawa i przepyszne wytwory kulinarne Optymistycznych Mam :)